Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Porady zakupowe > Jak nie dać się wpuścić w maliny przy zakupach?

Jak nie dać się wpuścić w maliny przy zakupach?

Zakupy to okazja dla producentów i sprzedawców aby jak największej ilości ludzi wepchnąć jakiś towar, żeby jak najwięcej ludzi zachęcić do zakupu właśnie tego, a nie innego produktu. Dlatego kiedy jesteśmy na zakupach, to jesteśmy bardzo narażeni na to, że damy się wpuścić w maliny i dokonamy zakupu czegoś, czego nie potrzebujemy tak naprawdę, albo po prostu czegoś, co jest zwykłym bublem. Jak w takim razie radzić sobie z przekonywującymi sprzedawcami, próbującymi zmanipulować nas i przekonać do kupienia jakiegoś towaru?

Przede wszystkim należy myśleć rozsądnie. Jeśli coś nie jest nam potrzebne, to nie powinniśmy tego kupować. Łatwo mówić, nieco trudniej wykonać, bowiem zdarza się, że ktoś bardzo przekonująco będzie mówił o zaletach danego produktu, po czym dojdziemy do wniosku, że jednak ów produkt może nam się naprawdę przydać. Jest to bardzo często mylne przekonanie, bowiem kiedy już towar zostanie przez nas zakupiony, to okazuje się, że przynosimy go do domu i nawet nie mamy potrzeby aby go wypakować.

Na zakupach przede wszystkim jest nam potrzebna spora dawka asertywności. Tylko w ten sposób możemy uwolnić się przed namolnymi sprzedawcami, którzy przekonują, że ich produkt jest najlepszy na świecie. Dobrze jest również robić sobie konkretne listy zakupów, aby nie kupić niczego ponad stan, bowiem na pewno będzie to nam niepotrzebne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.