Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Zakupy bielizny damskiej > Jak poprawnie wybrać rozmiar biustonosza?

Jak poprawnie wybrać rozmiar biustonosza?

Dobór rozmiaru biustonosza, to wbrew pozorom problem dla większości kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że źle dobrany biustonosz, to niewygodny biustonosz. Tylko w przypadku dokładnego dostosowania biustonosza do swoich potrzeb, możemy mówić o wygodnej bieliźnie, która nie będzie nas denerwować i irytować przy wykonywaniu każdego ruchu. Na co należy w takim razie zwracać największa uwagę przy doborze odpowiedniego rozmiaru jak i rodzaju biustonosza? Istnieją trzy najważniejsze czynniki przy takim wyborze.

Po pierwsze: obwód. Jest on najważniejszy ze wszystkim elementów. To właśnie na nim opiera się ok. 90% ciężaru piersi i warto zauważyć, że to właśnie obwód utrzymuje biustonosz we właściwym miejscu, zapewniając jednocześnie odpowiednie podtrzymanie całego biustu. Aby umiejętnie dobrać obwód swojego biustonosza należy bardzo dokładnie się zmierzyć. Najpierw mierzymy się pod biustem, na wydechu jak najściślej. Od wyniku należy odjąć ok. 5 cm. Wynik należy zaokrąglić w dół, do najbliższego rozmiaru dostępnego w rozkładówce. Odpowiednio dobrany biustonosz musi ciasno opinać obwód i w momencie swojej nowości powinien być zapięty na najluźniejszą haftkę po to, aby nie ranić ciała, ani nie utrudniać oddychania.

Po drugie: miseczki. Tutaj również trzeba dokonać odpowiedniego pomiaru. Najpierw mierzymy obwód w biuście jak najluźniej, w jego najszerszym miejscu. W zależności od tego ile nam wyjdzie należy dobierać odpowiedni rozmiar miseczki biustonosza. Czasem warto próbować kilka różnych rozmiarów, aby w ten sposób przekonać się, która opcja jest dla nas najlepsza. Nie należy kupować w ciemno, biorąc pod uwagę same tylko pomiary swojego ciała, bowiem będzie to niezbyt rozsądne. Ostateczną decyzję o rozmiarze biustonosza najlepiej jest podejmować mierząc go, przekonując się wtedy, czy wybrana przez nas część bielizny dobrze leży. Warto tutaj jeszcze zauważyć, że miseczka biustonosza powinna obejmować całą pierś – koniec fiszbiny powinien celować w środek pachy. Nie należy dobierać za małych miseczek, ponieważ nie tylko jest to średnio wygodne, ale również może niezbyt dobrze się prezentować tworząc tzw. bułki. Czasem lepiej jest się zdecydować na nieco większa miseczkę, aby w ten sposób nie narażać się na niepotrzebne skutki uboczne.

Po trzecie: ramiączka. Wbrew pozorom to nie one utrzymują biust na właściwym miejscu. Jeśli obwód jest za luźny, to nie wystarczy podciągnąć ramiączka, bowiem będą się one wbijać w ciało, a biustonosz w dalszym ciągu pozostanie zbyt luźny. Ramiączka tylko lekko powinny podtrzymywać biustonosz, więc wystarczy podciągnąć je tylko do momentu, kiedy nie będą opadać z ramion. Należy uważać, aby nie doprowadzić do wbijania się ramiączek w skórę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.