Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Zakupy odzieży > Jakie ubrania trzeba mieć w zimie?

Jakie ubrania trzeba mieć w zimie?

Zima już rozszalała się na całego o czym świadczą ilości śniegu na podwórku. Przez to, że temperatura spada na okres zimowych miesięcy jesteśmy zmuszeni do zakupów odpowiednich ubrań, oraz dodatków, które nie tylko ochronią nas przed zimnem, ale będą odpowiednio funkcjonalne w trakcie trwania tej pory roku.

Zimowa kurtka, albo płaszcz – to podstawa. Powinien być odpowiednio ciepły, ale niezbyt gabarytowy. Dlatego dobrze jest zwracać uwagę na materiał z jakiego taka kurtka czy płaszcz są wykonane. Najlepszy materiał w tej kwestii to taki, który nie przepuszcza ciepła i zatrzymuje je w zamkniętej przestrzeni między ubraniem, a naszym ciałem. Dobrze, aby kurtka czy płaszcz były wyposażone w kaptur, który uchroni przed opadami śniegu, ale również uchroni przed zimnym wiatrem naszą szyję i głowę.

Bielizna termoaktywna – czyli ogólne określenie oznaczające taką część ubrania jak rajstopy w przypadku kobiet, oraz kalesony w przypadku mężczyzn. Chociaż zdaje się to być nieco przestarzała część garderoby, to jednak wraca do łask, zaś mroźna zima potrafi wymusić na każdym założenie dodatkowej bielizny pod ubranie. Taka bielizna świetnie zatrzymuje ciepło i chroni przed zimnem, dlatego warto się w nią wyposażyć. Oprócz tego, materiał z jakiego jest wykonana często jest cienki i dopasowany do naszego ciała, dlatego nie widać go pod ubraniem.

Zimowe buty – jest to pewien dodatek do odzieżowych zestawów zimowych, jednak jak najbardziej potrzebny. Istnieje kilka opcji zakupu zimowego obuwia. Kobiety mogą wybierać między eleganckimi kozaczkami, a sportowymi traperami. Mężczyźni również maja w tej kwestii podobny wybór. Ważne jednak, aby takie obuwie były odpowiednio zszyte, wytrzymałe i przede wszystkim aby zatrzymywały ciepło i nie doprowadziły do odmrożeń naszych stóp.

Szalik i czapka – dodatki, które są wymagane i powinny stanowić zestaw podstawowy. Do tego jeszcze mogą wejść rękawiczki, które zapewnią ciepło naszym dłoniom. Głowa to część ciała przez która ciepło najszybciej umyka, dlatego też dobrze jest ją chronić w odpowiedni sposób właśnie za pomocą czapki. Aby nie nabawić się zapalenia gardła, albo węzłów chłonnych, to szalik jest obowiązkowym dodatkiem do całego ubioru i chroni nasza szyję przed zimnymi i mroźnymi powiewami wiatru.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.