Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Zakupy kosmetyków > Kosmetyki na lato, które trzeba mieć

Kosmetyki na lato, które trzeba mieć

Chociaż najtrudniejszą porą roku dla naszej skóry, cery i ogólnie pojętej urody jest oczywiście zima, to jednak nie istnieją żadne przeciwwskazania, aby o swoje ciało nie dbać przez cały rok. Tak naprawdę każda pora roku posiada swoje słabe i mocne strony, które mogą oddziaływać na naszą cerę, dlatego na każdą porę roku powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiednie kosmetyki. Takie wymagania stawia również przed nami lato. Jakie dobierać kosmetyki na miesiące letnie, wakacyjne i słoneczne? Może to być trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Słońce również może okazać się niesamowicie niebezpieczne dla naszej skóry, która w lecie z reguły jest odkryta. Możliwe konsekwencje takiego zażywania słońca, to oparzenia słoneczne, pękanie skóry czy jej całkowicie wysuszenie i szorstkość. Aby temu zapobiec należy przede wszystkim zaopatrzyć się w jakiś krem z filtrem. Jedyne przed czym nas chroni taki krem, to na pewno słoneczne oparzenia. Jednak co z odpowiednim nawilżeniem skóry? Odpowiedź na to pytanie można na pewno znaleźć w niejednej drogerii, w kategorii balsamy nawilżające. Dobrze jest dobrać odpowiedni balsam dla siebie, aby w ten sposób uratować swoją skórę przed zasuszeniem i brakiem nawilżenia.

W lecie również bardzo dotkliwie cierpią z reguły nasze włosy. Zbyt duża ilość filtru UV sprawia, że wypadają, stają się o wiele bardziej łamliwe, suche i pozbawione blasku. Dlatego dobrze jest zakupić odpowiedni szampon, który pomoże nam jakoś sobie z tym radzić i ochronić nasze przepiękne włosy przed takimi drastycznymi konsekwencjami. Jednak szampon, czy nawet odżywka, to w takim wypadku nie za wiele, a na pewno nie wszystko. Dobrze jest nieco dopomóc działaniu tych specyfików poprzez zażywanie odpowiednich witamin. Tutaj strzałem w dziesiątkę na pewno będzie skrzyp polny, który można zakupić w aptece w tabletkach. Jednak dla tych, którzy nie ufają łykaniu tabletek, skrzyp jest również dostępny w nalewkach, które nakłada się na włosy.

W lecie nasze ciało potrzebuje również odpowiedniej ochrony. I jeśli wydaje nam się, że tylko zima niszczy nasze ciało, skórę czy cerę na twarzy, to nie ma nic bardziej mylnego. Tak naprawdę każdy organizm inaczej reaguje na każdą porę roku, jednak jedno jest pewne. Zima i lato w różnych proporcjach, jednak bardzo intensywnie, mogą doprowadzić naszą skórę na ciele do stanu rozpaczy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.