Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Zakupy bielizny damskiej > Różne rodzaje biustonoszy

Różne rodzaje biustonoszy

Umiejętnie dobrany biustonosz, to oczywiście nie tylko dobranie pasujących wymiarów. W sklepie z bielizną możemy spotkać się bowiem z szeregiem różnego rodzaju biustonoszy, które również mniej lub bardziej pasują do różnych rodzajów kobiecych piersi. Warto więc zasięgnąć nieco wiedzy i mieć świadomość tego, jakie biustonosze właściwie istnieją.

Balkonetka – jest to krój świetnie sprawdzający się dla biustów pełnych i mniej jędrnych, podtrzymując je odpowiednio. Najczęściej jest nieusztywniany dodatkowo, składa się z miseczki ciętej na trzy części.

Full-cup – charakteryzuje się bardzo wysokim zabudowaniem miseczek, często z poziomym szwem. Towarzyszy mu z reguły zawyżony mostek.

Plunge – jest przeznaczony szczególnie do głębokich dekoltów. Mostek przy takim biustonoszu ogranicza się głównie do krótkiego paska materiału. Jego głównym zadaniem jest zebranie piersi z boków do środka, dzięki czemu świetnie podkreśla dekolt.

Push-up – znany rodzaj biustonoszów, dzięki niemu piersi są maksymalnie wypchnięte do przodu i zebrane z boków do środka. Często zawiera w sobie żelowe wkładki będące dodatkowym wypełnieniem.

Biustonosz bezfiszbinowy – przeznaczony szczególnie dla osób, które preferują zupełnie miękką bieliznę. Często zakładany do spania, w celu zwiększenia komfortu. Idealnie pasuje również dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą nosić usztywnianej fiszbiną bielizny.

Biustonosz usztywniany – świetne rozwiązanie dla kobiet, które zdecydowanie wolą usztywnienie od miękkiej koronki. Taki rodzaj stanika może mieć wykonane termicznie miseczki, albo wyraźne szwy.

Multiway – jest to opcja do noszenia na wiele różnych sposobów. Dzięki odpinanym ramiączkom taki biustonosz staje się wielofunkcyjny nadając się do noszenia do sukienek wieczorowych, bez pleców, cz tradycyjnie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.