Jesteś tutaj: taniozakupy.pl > Zakupy odzieży > Sportowa kurtka czy elegancki płaszcz

Sportowa kurtka czy elegancki płaszcz

Kobieta na zimę ma do wyboru albo zimową kurtkę, która będzie chronić przed zimnem, albo elegancki płaszczyk, który będzie nadawał jej kobiecości i będzie wyjątkowo się prezentować. Oczywiście garderoba kobiety powinna zawierać w sobie ubrania na każda okazję, dlatego nic dziwnego, że znajdzie się w niej zarówno owa kurtka, jak i elegancki płaszcz, jednak warto zastanowić się nad wadami i zaletami zarówno jednej, jak i drugiej zimowej opcji okrycia ciała.

Z jednej strony sportowa kurtka zimowa. Jest na pewno o wiele praktyczniejsza niż płaszcz. Z czego wynika jej praktyczność? Pasuje w zasadzie do wszystkiego, no i sprawdza się w każdej pogodzie. Czy wieje mocny wiatr, czy wali śniegiem z każdej strony kurtka zimowa w stylu sportowym powinna idealnie sprawdzić się niezależnie od sytuacji. Fenomen sportowej kurtki zimowej polega na tym, że nigdy nas nie zawiedzie i zapewni nam ciepło w każdym momencie kiedy wyjdziemy na dwór. Do tego takie kurtki składają się z reguły z dwóch części: tej nieprzemakalnej, oraz polarowej, która zapewnia ocieplenie. Funkcjonalność kurtki zimowej można więc ocenić na szóstkę.

Z drugiej strony zimowy elegancki płaszcz. Ich główną zaletą jest to, że świetnie się prezentują. Wyglądają naprawdę wyjątkowo i są niesamowicie kobiece. Idealnie sprawdzają się do eleganckiego, wizytowego stroju do którego kompletnie nie pasuje z kolei zimowa kurtka sportowa. Zawsze wtedy, kiedy nie możemy ubrać owej kurtki, możemy założyć płaszcz, który sprawdzi się idealnie. Wadą płaszcza może być to, że nie sprawdza się on przy ekstremalnych warunkach pogodowych. Dlatego nadaje się idealnie tylko do spokojnej pogody. Może pełnić rolę ocieplającą, jednak zdarza się, że czasem jest po prostu niewystarczającą ochroną cieplną.

Jak widać, zarówno kurka zimowa, jak i zimowy płaszcz posiadają swoje wady i zalety. Jednak warto zauważyć, że w świetny sposób się wzajemnie uzupełniają, zaś ich wady otrzymują odpowiedź w zaletach tego drugiego produktu. Dlatego też dobrze jest posiadać obydwie te rzeczy, aby nie tylko być przygotowanym na każda ewentualność, ale przede wszystkim, aby mieć opcje do wyboru w zależności do tego, czy wybieramy się na wycieczkę w góry, czy do filharmonii na występ orkiestry smyczkowej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.